Harmonizační orgánová sestava

IMG 6348Harmonizační orgánová sestava vychází z poznatků tradiční čínské medicíny, teorie pěti prvků, akupunktury.

Sestava dvanácti cviků slouží k protažení a harmonizaci akupunkturních drah (meridiánů).

 

Podle rozsahu pohybu, kterého při cvicích dosáhnete, si můžete otestovat „průchodnost“ jednotlivých energetických drah, míru protažení svalstva a kloubů.

Cvičení se doporučuje cvičit 2x denně, ráno a večer. Celková doba cvičení je kolem 15 minut, ráno se cvičí na lačno, večer před spaním. Během dne se budete cítit svěží, v noci se vám prohloubí spánek. Cviky na sebe navazují tak, jak v drahách postupně prochází energie ve 24 hodinovém rytmu, podle orgánových hodin.


Začínáme vždy od cviku, který má v době cvičení podle orgánových hodin svůj energetický vrchol (například v 7 hodin ráno začínáme dráhou žaludku).
Pravidelným cvičením můžete dobře obnovovat průchodnost příslušných drah a tak pozitivně působit na vnitřní orgány a ovlivňovat odpovídající funkce a obtíže. Docílíte pružnosti celého těla a celkové fyzické i duševní harmonie.


Cvičte vždy v klidu, bez vyrušování okolím, v pohodlném oblečení, nepřemáhejte se do bolesti a velkého napětí svalů a kloubů.

 

Postup cvičení

Nejprve zaujměte danou polohu či postoj, jak nejlépe zvládnete. V této pozici protáhněte tělo tak, aby byl pocit příjemný, ne bolestivý. V protažení se co nejvíce uvolněte. Zhluboka dýchejte a ve výdechu se vždy protáhněte v dané pozici ještě více. V dosaženém protažení se opět uvolněte. Opakujte 3x, po poslední výdechu se pomalu vracejte do výchozí polohy.

Po uvolnění a návratu do výchozí polohy prociťte účinek protažení.

 

 

1. DRÁHA PLIC (3. - 5. hodina)