Ohlasy

Před dvěma týdny jsem byl účastníkem konstelací v České Třebové a rád bych vám za tuto velmi hezkou zkušenost poděkoval. Bylo velmi zajímavé vidět a slyšet příběhy lidí, kteří zpočátku byli úplně cizí a postupně se stávali součástí mého příběhu a já toho jejich. Když se mě lidé ptají, co to vlastně konstelace jsou, nedokážu jim dát žádnou uspokojivou odpověď, nakonec ji vlastně nedokážu dát ani sám sobě, říkám jim jenom, pokud tě to zajímá, zkus si to, nebudeš litovat. Já určitě nelituji. Konstelace, stejně jako cokoliv jiného není kouzelný proutek, ani pilulka, která z nás udělá lepší, šťastnější a zdravější lidi (alespoň ne vždy), ale nabídla mi něco mnohem cennějšího, nabídla mi nadhled. A když se člověk podívá na své problémy, ale i problémy ostatních s nadhledem, zjistí, že to často ani takové problémy vlastně nejsou a že jsou tady z nějakého důvodu. Možná proto, abychom se na ně takhle z výšky podívali a přijali je. Za možnost získat tento nadhled jsem vám velice vděčný. Jsem klidnější, šťastnější a hlavně svobodnější. Určitě doporučím konstelace dál, pokud se o ně budou lidé zajímat a budou chtít si je vyzkoušet. Je to skutečně jedinečný zážitek. Za ten Vám děkuji.
Přeji hezký den, H.

PS: ten kudrnatý kluk, kterému jste před dvěma týdny pomohla znovu se narodit, doslova ... )

  

Posílám slíbenou zpětnou vazbu na seminář Konstelace, kde jsem řešila vyrovnání se se smrtí svého otce.

Moc mi to pomohlo v pochopení reakce mé matky na taťkovu náhlou tragickou smrt a také to, že smrt není ani dobrá ani zlá.
Moc děkuju - i za krásné prostředí.
M.


Co se mi dělo po konstelacích, na kterých jsem řešila svůj smutek.
Bezprostředně po nich jsem celou noc až do rána kašlala, přesto, že jsem nebyla nachlazená.
Podle čínské medicíny jsou emoce smutku spojené s plícemi a já jsem si uvědomila,
že od té doby mám větší kapacitu plic a tolik se nezadýchávám.
Do týdne mi vykvetla kytka, ka jejíž květ jsem čekala 4 roky.
Syn, která je v rozvodovém řízení a 3 roky se se svou bývalou ženou nemohl domluvit na majetkovém vypořádáni,
mi zavolal, že podepsali dohodu u vypořádání.
Druhá manželka mého otce mi napsala nepěkný dopis, kde mě obviňuje s věcí,
které nejsou pravdivé a mě se to poprvé vůbec nedotklo.
Za to všechno děkuji paní doktorce Ivaně Wurstové a jejím konstelacím
K.

 

Ivy, Facebook říká, že máš narozeniny. Každý den je dobrý na oslavu života lidí, kterých si vážíme a máme rádi a já ti přeju z celého srdce hojnost ve všech směrech, jsi opravdu výjimečná žena a krásný clovek! A já ti děkuji za tvou práci se mnou/s námi, diky tvým 2 konstelacim jsem si sáhla hluboko do sebe, k hlavnímu tématu a otevřela procesy po kterých jsem tak dlouho prahla. Bolí to jako sviňa a je to kurva náročný a díky bohu za to! Na mé poslední konstelaci jsme trefily hřebíček na hlavičku a sice je mi od té doby hodně bídně a ficim hustě, ale to téma dál rozvíjím a umocňuji proces, který tam zapocal, jak v následném odbloku, tak včera v hluboké meditaci a poprvé v životě opravdu léčím svou svou psychickou nemoc (dle západní medicíny), která vlastně vůbec neni nemoc (dokonce mám dnes vlastně nechuť vzít si antidepresiva a ne proto, že by mi bylo báječně, protože to mi fakt není! SUPER) Znamená to, že jsem konečně odházela většinu povrchních sraček a jsem ready na to řešit něco, co mne provazi minimálně celým tímto životem. Konečně jsem pojmenovala to podstatné, jsem konečně na správné cestě a směru, ušla jsem nějaký kus, nikdo neví jak daleko je do cíle, kolikrát upadnu na hubu ale ta cesta je to podstatné... A že jsem konzistentni v jednom hlubokém tématu mne vlastně uklidňuje a jsem za to vděčná, jsem v jádru. Dřív bych řešila důsledky (práci a jiné lidi apod), které jsem dříve považovala za příčinu. Konečně mi v celém mém systému doteklo, že to není o tom okolo a povrchu ale o mě, o mém vnitřku, jádru, přijetí, o smutku a nelásce a nespojeni se sebou a svým srdcem. V mém textu je asi milionkrát konečně, ale záměrně, protože tak to cítím, protože to teda trvalo (trpělivost není má silná stránká a učím se). A za tento zlom opravdu vděčím tobě, že se nebojíš jít do mne na plno! Tvůj způsob práce, tvá hloubka a moudrost v kombinaci s tvou lehkostí a přístupem "tak se z toho neposereme zase, že" je přesně to, co mne opravdu posouvá dál a hloubš a léčí. Takže děkuji! A ano,neboj se, děkuji i sobě, že na sobě makám a jsem statečná. Taková kratší ranní zpověď k tvým narozeninám. Užij si dnešní den z plna hrdla. Jana

 

Konstelace s Ivanou
Chtěla bych se s Vámi podělit o moji zkušenost s konstelacemi s Ivanou Wurstovou. Předně bych chtěla říci, že jsem asi před 10 lety byla na konstelacích  u lektora, jehož jméno jsem raději zapomněla… Nebyl to radostný ani hodnotný zážitek. Pamatuji si především na to, jak tam zůstala zcela „ nechráněná“ velmi mladá dívka, která dostala záchvat a nevěděla co se s ní děje a měla šílený strach….Já jsem jí na místě intuitivně pomáhala, zklidňovala jsem jí slovem, fyzickým kontaktem a velkou dávkou magnezia, ačkoliv jsem se také dobře necítila. Na místě se uklidnila, co se s ní odehrávalo po konstelacích, nevím… Pan lektor si jejího stavu nijak zvlášť nevšímal.
Po této zkušenosti jsem na konstelace zanevřela.
Ne však na vždy, jak se ukázalo. Ivana ve mne nejprve vzbudila po dlouhé době důvěru jak v proces, tak v její erudici. Mám-li vystihnout, čím se tak stalo, tak je to tím, že je zkušená lékařka, která se nebojí současně sáhnout vedle konstelací k dalším metodám, které bych zjednodušeně zobecnila v šamanské a v neposlední řadě je u ní zřejmé, že si sama lecčím také prošla a čiší z ní OPRADOVOST a  ODPOVÉDNOST.
Abych se nerozepsala zbytečně doširoka, záměrně přeskočím popis, jak konstelace u Ivany probíhají. O tom se dá dočíst jinde. Já bych shrnula můj proces a svým způsobem i procesy druhých, sdílené v období mých konstelací. Kdo se OPRAVDU rozhodne, že již nechce spát, čili rozhodne se pro vědomý život, chce vyléčit svá stará zranění, bloky, ne-moci a bolesti. Kdo chce žít život naplněný SMYSLUPLNOSTÍ bytí, opřít se o své kořeny a zavádět do něj soulad, musí se vzdát svých ODPORů a jak říká Ivana, přijmout vše i to podle nás „negativní“, naše stíny atd. tím, že jim řekne ANO….
Každý, kdo si postaví svoji konstelaci, nakonec zjistí, že se díky osobitému a individuálnímu přístupu a metodám Ivany, kde nechybí  její velká dávka intuice,  dostane opravdu na „dřeň“, při tom je v bezpečném prostředí. Ivana průběžně dělává léčivé rituály, které účinně napomáhají probíhajícím procesům…
Co to je dostat se na „dřeň“? Je to čirá forma bytí bez hodnocení, kritiky, sebekritiky, je to prostor, v němž se tělo a celá bytost začíná uzdravovat, léčit, duše začíná dýchat a spolupracovat. Prostor, kdy nám dojde, že není cesty zpět, neboť ta nová je nositelkou HODNOTY uvnitř nás, nositelkou SEBE – UVĚDOMĚNÍ, SEBEVÉDOMÍ, RADOSTI. Tím opouštíme své  staré nakupené bolesti a s novými se učíme pracovat ve svůj prospěch a nebo je do svého života již nepustíme… A tak tato investice je rozhodně návratná…
Jen bych ráda upozornila, že nejde o lék na jedno použití, a nejde ani o „bezbolestný“ proces. Ten od nás totiž nekompromisně vyžaduje spolupráci a to ve formě bdělé přítomnosti. Jen tak se dostaví nevyhnutelný úspěch, neboť pouze v bdělém stavu si jej člověk uvědomuje. A léčení starých šrámů na duši i na těle člověka hluboce rozechvěje, projevují se bezcenzurně emoce a myslím, že jsme všichni zažili pocit, že nás tento proces přesahuje…a že je koncemkonců léčivý…
Všem, co jste se rozhodli nebo se rozhodnete jít k sobě mj. cestou konstelací u Ivany Wurstové mohu s čistým svědomím říci, že jste se rozhodli správně a držím nám všem palce!
A na závěr ještě jednu poznámku, uvítala bych, kdyby někde existoval sdílený prostor, kde bychom si mohli předávat své zkušenosti, neboť v paralelách se lépe cizelujeme a nabýváme potřebnou sebedůvěru…
Děkuji za Váš čas Karolína

 

 Ahoj Ivi:-)
....jako bych se probudila ze zakletí...a sama sebe jsem zaklela dokonale!
Slova mi připadají "slabá",ale protože se Ti teď nemohu zahledět do očí zkusím to s nimi:-)
Ano je to konstelacemi k probuzení,ale takhle!!!!
Nebe je dnes modřejší,vzduch voňavější,život zázračnější.....bulím tu,jak kráva-omlouvám se za ten výraz,ale je zcela na místě!
Kývám ano.....a celou svou bytostí DĚKUJI......vesmíru,že mě  k Tobě dovedl a Tobě,že jsi...
D Ě K U J I .......Je nádherné vidět....

 

 

Dobrý večer Ivano
       Chci vyjádřit jak jsem vděčný, že jsi mi ukázala, jak se můžu po dlouhé době zase cítit, že jsem se usmířil s Bohem. Ten vnitřní klid jaký mám teď jsem si vůbec neuměl představit. Cítím velkou pokoru a lásku ke svým rodičům a svým předkům, dříve jsem to tak silně nevnímal jako teď. Je ve mě podivné ticho, jakoby se uvolnilo místo pro něco nového, lepšího, láskyplnějšího.
Někdy žasnu, jak jednoduché jsou cesty ke znovunabytí zdraví a míru.. jen kleknout a nechat promlouvat své city, né to namyšlené ego, co si myslí, že zvládne úplně vše. Díky Tvým konstelacím mi teprve došlo, co to ego vlastně je, jak je mazané :) .. dá se sice o něm dočíst skoro všude, ale pokud k němu nestojíme tváří v tvář s čistou hlavou, můžeme se jen domnívat jak s námi v životě cvičí.. Je to sranda. Vnitřně vlastně všichni toužíme po harmonii, ale nějak pořád se nám ji nedaří nalézt.. najít ji totiž nejde, jde ji jen začít žít a být takoví jací chceme skutečně být.
Děkuju za ten úžasný pocit, že žijeme všichni společně v jednotě a lásce na té naší planetě Zemi. 
Odnesl jsem si něco moc cenného. 
S pozdravem

Lukáš

 

Ivano,

Víkend byl naprosto úžasný, mnoho jsem si z něj odnesla, dlouho budu mít nad čím přemýšlet a hodlám v tomto duchu i žít. Na podzim už jsem se téměř utopila ve „sračkách“, díky Dalile jsem se z toho začala vyhrabávat. Na konstelacích jsem původně chtěla řešit něco úplně jiného, ale toto vyplynulo a jak kdybych si opravdu s babičkou něco dlouholetého vyřešila. Nejvíce na mě ale zapůsobila poslední konstelace, tam jsem si prošla svým vlastním bojem, vůbec jsem se nemohla zvednout ze země, když jste tančili a to přesně odpovídalo mému životu, vystoupat ze dna. Musela jsem se rozhodnout vstát, ale bylo to těžké, pak mě pár slovy nakopla Johanka a jak jsem ležela před obědem venku na zemi, tak jsem se pevně rozhodla, že už se trápit nenechám a nedopustím to. Manžel je léčící se alkoholik, D. mi stále říká, že se k tomu musím postavit, nějak jsem dosud neměla sílu, stále jsem mu chtěla být oporou a akorát na mě hrnul veškerou zodpovědnost a konečně se mi podařilo se nad to povznést, zbavit se strachu co bude dál a pochopila jsem, že jeho já nezměním, do hlavy mu vlézt nemůžu, ale můžu to změnit u sebe, naprosto to vypustit, osvobodit se a rozhodování předat jemu samotnému (myslím, že už je dost velký). Nebylo to lehké, koukal na mě jako puk, jako by to nečekal, ale mě se tolik ulevilo, pochopila jsem, že si své problémy musí všichni doma řešit sami, od toho už tu odteď nebudu. Taky jsem zajela hned v pondělí za mamkou, extra vztah nemáme, tak nějak normálně, v 17 letech mě postavili na vlastní nohy, tím že se s tátou rozvedli a odstěhovali, teď jsem to pojala jako že jsem to zvládla, je to pryč, už dávno a je čas jim odpustit. Ač se mě tam vůbec nechtělo, tak jsem odtud odjížděla s velmi příjemným pocitem. A hodlám pokračovat dál v dalších restech z minulosti. Takže tak se mnou, prozatím jsem si udělala klid na dušičce s rodiči, s manželem, čeká mě dořešit dceru, dokud je ještě čas a pár dalších záležitostí, abych mohla konečně žít spokojenější život. Je to jak celodenní meditace, stále se soustředit na spokojenost, klid a štěstí uvnitř sebe, ale ono to půjde.

Alena

 

Ahoj Ivo,

píši zpětnou vazbu na víkend ve Velmezu a musím říct, že je to teda MAZEC!!!!!
Už tam jsem si sahala na dno svých sil, ale co se děje tyto dny následující je silný odvar.
Dnes jsem šla k doktorovi s vidinou získat neschopenku. Jal se mi napsat antibiotika, ale ty jsou mi u ......., chci se s tím poprat sama, zvládnu to. Navštívila jsem světnovské údolí plné nádherných koberců bledulí a vykřičela do světa ,,jsem tady a děkuji".
Z nosu mi teče neuvěřitelný padesátiletý bordel v kombinaci zkažené plodové vody. A tak  každé smrkání, podporuji slovy "pojď, pojď".
Jsem moc ráda, že jsem to dokázala, stoupla jsem na ceně sama u sebe. VELKÝ DÍK Vám všem.
Krásné dny podpořené krásnými lidmi.

Ahojky Romana

 

Ahoj Ivi,
s odstupem nějakého času, kdy jsem se účastnila konstelací, Ti musím z celého srdce poděkovat za úžasné vedení jak mé konstelace, tak i ostatních. Tento víkend byl pro mě nezapomenutelným zážitkem, ujasnila jsem si břemeno, které mě leta spojovalo s babičkou a velmi se mi ulevilo, ale i každá konstelace, která proběhla, ve mně zanechala kus něčeho, co mě nyní pomáhá pochopit spoustu nevyjasněných věcí, dopomohlo mi to k pochopení a růstu v duchovním životě, získala jsem nový náhled a chuť mnohé změnit, mám zase energii a sílu si vybudovat šťastnější život. Hlavně je to v nás, v úhlu pohledu, kterým se na danou situaci chceme dívat.......
Děkuji a přeji krásné dny, Alena

 

Ahoj, mám se skvěle, každé ráno chodím vítat slunce, se synem jsme si konečně vyříkali co bylo třeba, práce se rozjíždí jak má, a mnozí lidé, kteří nebyli dosud zvyklí na můj odpor - nechápou když říkám NE, no prostě paráda! Hana

 

Ahoj Ivanko,
Slova jsou v tomto dopise pro tebe moc těžká jednotka. Když bych je mohl jen říct, tak by se vznášela jako peříčka. Moc se mi líbil den, který jsem prožil opravdu prožil ve vaší přítomnosti vás všech zúčastněných. Tolik energie, lásky, porozumění. Nasávání života touhy žít a být tady na tom světě rád. Neuvěřitelmný, nádherný den. Když ti tento dopis píšu, tak mě přejíždí ten hřejivý mráz po zádech asi ta síla, která v nás je a my jsme ji zase pomohli ven.
Děkuji, děkuji, děkuji a tak bych mohl dlouho, dlouho pokračovat dál a dál . . . . . .
J.V.

 

Dobry den, pani Wurstova,
zucastnila jsem se velice intensivniho konstelacniho dne v Olomouci a bylo to opravdu velice intenzivni na proziti a zpracovani.
Chci Vam ale podekovat z celeho srdce nejen za to konstelacni vedeni ale za Vas pristup a ochotu ukazat lidem cestu k sobe, ackoliv ji vsichni nosime v sobe, casto potrebujeme pruvodce, kteri ukazuji.
Samozrejme nejlepsimi Pruvodci jsme si sami sobe ale i to pruvodcovani, ktere pro ostatni delate je pro probuzeni a uvedomeni velice hodnotne. Dekuji za sebe a myslim ze i za vsechny kterym jste kdy na neco "ukazala". V konstelacich, v nasich srdcich je velika sila.
Preji Vam i Vasemu pomocnikovi Michalovi krasne dny nejenom predvanocni ale vsechny ty kazdodenni nesvatecni a prece specialni a neopakovatelne.
Vim, ze az prijde cas, tak se na nejake dalsi akci s Vami zase setkam.
At se vse dari s usmevem... anebo nejlepe jak to jde :)

S uctou a laskou

Zuzana

 

 

Ahoj, Ivo,

musím Ti napsat, i když ty to víš, že vše je naprosto neuvěřitelné. Najednou jsem doma jako doma (staré věci jsou jako nové). I to že jsem vlastně konečně doma.
Pocítila jsem, že mám toho, pro mě, nejlepšího manžela, kterého můžu mít.
Včera jsme slavili synovi 8. narozeniny, ale pro mě jako by to byly jeho první. Je to neuvěřitelné... zvláštní... :o) a jsem za to samozřejmě velmi ráda.
Mám pocit že mi je 24 let, že 10 let vůbec nebylo nebo bylo ale mě se to netýkalo.
Teď jako bych se chtěla rozdat :o) a být tady pro všechny.
K.S.