O seminářích

Pro klienty i pacienty opakovaně připravuji semináře, jejichž náplní je především celostní pohled na člověka po stránce tělesné i duševní. Velmi mě zajímá a celou dobu praxe se zabývám „ řečí těla“. Ne však po stránce projevů a jednání člověka (ikdyž souvislosti zde samozřejmě jsou), ale zejména řečí symptomů a zdravotních potíží. Nemoc se k nám dostavuje jako zpráva z „ z jiného světa“. Přichází, aby nám ukázala, že se něco v našem životě děje, čeho bychom si měli všimnout. Zastavit, zamyslet se, zpomalit. Nepřichází jen tak, aby nás potrápila. Velmi často nás potrápí, ale vždy má nějaký hlubší smysl.

Bolest, nejčastější symptom, přichází jako pomocník. Má především ochrannou funkci ukazuje, kde si ubližujeme. Ne vždy je jednoduché se v této promluvě těla orientovat. Lékař by však měl znát, co který symptom ukazuje a umět pacienta upozornit, vést, směrovat.

Čtení řeči těla je pro mne výzvou, zábavou i poučením Učí mě pokoře před moudrostí přírody, ke které patříme, jakkoliv se tváříme, že ne. Klienty seznamuje se součástí jich samých, učí naslouchat tělu, chápat jeho zprávy. V neposlední řadě si svého těla vážit.

Na seminářích otvíráme společně, co nám tělo hlásí, co nám duše hlásí a jak se mají společně.

Využívám fenomenologického způsobu vedení systemických konstelací, který jsem se naučila u svého učitele Wilfrieda Nellese www.wilfried-nelles.de

Hlavní úkol lékaře? Ukazovat cestu.

iw fotoJe to žena rozhodná a s jasným názorem, který se také nebojí říct nahlas. "Někdy je neuvěřitelné, co všechno se v ordinaci dozvím, že je pro lidi nornální" říká MUDr. Ivana Wurstová, neuroložka praktikující akupunkturu v podhůří Jeseníků.

Celý rozhovor si můžete přečíst na stránkách MAITREA. Více »

Zdravotní konstelace

Během posledních let se u nás stále více lidí zajímá o rozličné semináře, sebevzdělávací kurzy a výcviky, které umožňují nahlížení na různé oblasti života, ve kterých nemáme jasno. Chceme se dozvědět něco více o sobě samotných, o situacích, ve kterých se, třeba i opakovaně, nacházíme, o možnostech dalšího růstu a vzdělávání. Více »

TAKÉ VÁS BOLÍ ZÁDA?
Bolesti zad představují v dnešní době jedno z nejčastějších onemocnění, na která se sice neumírá, ale největší měrou se podílí na počtu pracovních neschopností, jež lékaři pacientům vystavují. A to zdaleka ne všichni lidé, které záda bolí, jdou vůbec k lékaři a přeruší dobrovolně svoji práci. Záleží na POSTOJI toho kterého jedince ke své nemoci, okolí, práci, rodině... v neposlední řadě k sobě samému. Ale o tom později... Více »

POŠKOZENÍ NERVOVÉHO SYSTÉMU JAKO PŘÍZNAK CUKROVKY
Neuropatie obecně jsou onemocnění celého systému periferních (koncových) nervů, což zahrnuje stránku hybnosti, cítivosti, polohocitu a nervového zásobení vnitřních orgánů. Více »

Pacienti s dětskou obrnou se vracejí do ordinací
Ve dnech 8.-9. června se v Lázních Velké Losiny na severu Moravy v podhůří Jeseníků konala již podruhé odborná konference na téma postpoliomyelitický syndrom. Více »

CÉVNÍ MOZKOVÁ PŘÍHODA - CO OBNÁŠÍ A JAK JI LÉČÍ VE VELKÝCH LOSINÁCH
Lázně Velké Losiny jsou jedny z mála lázní, kde se léčí následky cévních mozkových příhod, onemocnění v dnešní uspěchané době poměrně častého. Podívejme se na to, co všechno taková "mrtvice" obnáší, jak ji pořídit, jak zmírnit její následky a jak se jí i vyvarovat. Více »

anergyEnergy pomáhá pacientům s dědičnými neuropatiemi
Ve dnech 5.-7. října 2007 se v Lázních Klimkovice konala celostátní konference Společnosti C-M-T, kde byla přednesena prezentace o možnosti alternativních postupů a využití tradiční čínské medicíny u pacientů s dědičnými neuropatiemi. Více »

Energy pomáhá také v léčbě pacientů v lázních Velké Losiny
Od jara roku 2006 jsme začali v našich lázních poskytovat klientům i další služby, konkrétně také seznámení s bylinnými přípravky Energy a možnostmi jejich využití. Více »

Cévní mozková příhoda
Velmi časté a těžké onemocnění cévního systému s následným postižením centrálního nervového systému. Nejčastější onemocnění mozku vůbec, často smrtelné či invalidizující a významně zkracující život člověka. Více »

artrinVAŠE ZKUŠENOSTI S NAŠIMI PRODUKTY: ARTRIN OPĚT NEZKLAMAL
Potkala mě zkušenost neobvyklá, ale každopádně zajímavá. V tomto případě jsem poněkud porušila poučení, že známé a rodinné příslušníky raději neléčíme, a trošku jsem zaexperimentovala na vlastní neteři. Vrátila se po několikaměsíčním pobytu v Anglii a přivezla si nepříjemné kožní afekce - furunkly. Jedná se o velmi obtěžující, nevzhledné, někdy bolestivé hnisavé kožní onemocnění, v mnoha případech i nebezpečné. Neteř měla jeden "bolák" na šíji a jeden mezi lopatkami. Více »