ENERGY POMÁHÁ TAKÉ V LÉČBĚ PACIENTŮ V LÁZNÍCH VELKÉ LOSINY

Velké Losiny leží v údolí řeky Desné, lemovaném horskými vrcholy Hrubého Jeseníku. Kromě zámku a dosud funkční papírny na ruční papír zde najdete především jedny z nejstarších a nejznámějších moravských lázní. Základ všech léčebných procedur poskytují zdejší zřídla sirné termální vody, 36°C teplé. První zpráva o "teplici Losinské" pochází z roku1562. Majitelé panství - Žerotínové - si léčebného pramene náležitě považovali a postavili zde již tehdy první lázeňskou budovu. Dnes zde nabízíme široký výběr léčebných procedur, cvičení a terapií pro dospělé pacienty s neurologickými indikacemi a děti s onemocněními nervového, pohybového a dýchacího ústrojí. Od jara roku 2006 jsme začali v našich lázních poskytovat klientům i další služby, konkrétně také seznámení s bylinnými přípravky Energy a možnostmi jejich využití.

Vzhledem k tomu, že při léčbě pacientů využíváme metodu akupunktury, která vychází, stejně jako filozofie Energy, z principů tradiční čínské medicíny, jsou pro nás produkty Energy velkým přínosem a pomocníkem. Zhruba 1x za 2 měsíce pořádáme pro pacienty i zájemce z okolí lázní přednášku na téma regenerace organismu a zdravý životní styl. Povídáme si o principech tradiční čínské medicíny, jejím využití v běžném životě, o možnostech a účincích akupunktury a o využití přípravků Energy v rámci očisty těla i duše. Probíráme jednotlivé neurologické diagnózy a možnosti ovlivnění zdravotního stavu. Nabízíme testování pomocí Supertronicu či kineziologie a poradenství ohledně kombinace preparátů Energy s běžnými léky, které pacienti užívají.

  • Skoro každý neurologický pacient, pro které jsou především určeny naše lázně, má i další obtíže, nejčastěji pohybového charakteru - bolesti páteře, malých i velkých kloubů, svalů, šlach apod. Nejčastěji doporučovaným preparátem je zde proto Renol spolu s Artrinem, Skeletin a samozřejmě také koupele v Balneolu.
  • Další skupina pacientů, kterých přibývá - po cévních mozkových příhodách, což jsou pacienti se zatížením oběhového aparátu a srdce, využívá nejčastěji Korolen, velkou pomoc nabízejí Vitamarin a Celitin.
  • Nervosvalová onemocnění si zaslouží přípravky Fytomineral, King Kong a Renol, dále pak Celitin a Vitamarin, které jsou užitečné i po úrazech a operacích mozku.
  • Obéznějším osobám potom doporučujeme Regalen, Probiosan či Vitamarin, doplněné o akupunkturní sestavu na hubnutí.
  • Pro stavy po infekčních onemocněních nervového systému se osvědčil Drags imun, Vironal, Vitamarin, Celitin a Grepofit.
  • Jizvy po operacích ošetřujeme laserem ve spolupráci s Cytovitalem a akupunkturou.
  • Při běžných infekcích horních cest dýchacích, které občas někoho z pacientů neminou, jsou vhodné Grepofit, Vironal a Flavocel.
  • Těžce nemocní pacienti s onkologickými diagnózami pak využijí Vironal a Cytosan. Přípravky Energy jsou pacienty velmi dobře snášeny a v kombinaci s běžnou medikací se neobjevují problémy s jejich užíváním. Jsme rádi, že můžeme našim klientům nabídnout i něco, "co jinde nemají". Členové Energy mají možnost využít při návštěvě našeho lázeňského zařízení a při zakoupení některého z nabízených pobytů po předložení členské karty Energy služeb s 10 % slevou.

Prim. MUDr. Ivana WURSTOVÁ, vedoucí lékařka Lázní Velké Losiny