Moudré tělo a jeho zprávy 1

“Když se tak rozhlížím kolem sebe i při práci se svými klienty, stále jasněji se projevuje, že bez vazby na naši rodinnou linii předků nejsme schopni se ve svém životě pohnout dále. Nevyřešené zápletky v rodině se nám potom neomylně projevují v našem dalším žití, zejména ve vztazích a v neposlední řadě změnou zdravotního stavu. Až pochopení a rozmotání rodinných ‚zapletení‘ nás osvobodí pro naši samostatnou cestu životem, v mnoha případech cestou za zdravím.”

 

To jsou slova lékařky, neuroložky MUDr. Ivany Wurstové, která se nespokojila pouze s podáváním léků pacientům a hledá s nimi společně a poctivě opravdovou příčinu jejich obtíží. Díky letitým zkušenostem ze své soukromé praxe i seminářů rodinných konstelací, které vystudovala a pořádá je, a také z dlouhodobé spolupráce s firmou Energy a ze znalostí jejích produktů se zrodil nápad na nový seriál článků v našem magazínu, který bychom rádi dnes uvedli.

 

Paní doktorko, kdy jste pochopila, že léky na některé nemoci nestačí?

Již za studií jsem často během praktik pozorovala pacienty. Když jsem si s nimi povídala déle, připadalo mi, že často potřebují něco úplně jiného než tablety.

 

Máte svoji osobní zkušenost s konstelacemi?

Samozřejmě. Moje vůbec první setkání s konstelacemi bylo již před mnoha lety, v době, kdy jsem si nevěděla rady, jak se dohodnout se svojí dcerou. Hledala jsem cesty a našla tuto. Absolvovala jsem výcvik u německého psychologa Wilfrieda Nellese a začala pracovat samostatně.

 

Proč jste si vybrala na pomoc svým klientům právě tuto metodu?

Při podrobných rozmluvách se svými pacienty a klienty se nejčastěji dostáváme k problematice vztahů v rodině – s rodiči, dětmi, partnery a velmi často lze vysledovat opakování zdravotních potíží, postojů, bolestí v rodinném systému, které si členové “předávají” z generace na generaci, aniž by si toho vůbec byli vědomi. Podrobná anamnéza lékaře dobře zavede, “kde je zakopán” pes. Jen mít čas a trpělivost. Ovšem v některých případech se na vědomé úrovni nedopátráme, potom je třeba se dostat více do hloubky. A to umožňují právě konstelace. Já konkrétně pracuji se zdravotními konstelacemi, tedy pátrám po tom, co nám daný nemocný orgán říká, proč je nemocný tak, jak je, na koho ukazuje, co jeho majitel není schopen vidět. Jak jsem již několikrát předeslala, nemoc či bolest jsou pro nás zprávami. Když nás něco bolí, začneme si všímat, že se něco děje. Začneme si všímat sami sebe. Když to takzvaně nejde po dobrém, tak si nás příroda podá...

 

A na co se můžeme těšit ve Vašem seriálu?

Budeme si povídat o možnostech pohledu na zdravotní potíže. Energy disponuje a pracuje s produkty, vyrobenými na principech TČM, což se pro danou tematiku výborně hodí. Všichni víme, že orgány nejsou jen pracující součástky těla, ale že nesou i emoce, jsou právě emocemi zranitelné. Produkty Energy mají na tuto oblast léčení velmi dobrý dosah. Nehledě na to, že svým účinkem často přesvědčí klienty, aby pátrali dále po svém zdraví. Že je možné často potíže řešit bez léků. Při otvírání zdravotních témat cestou konstelací pracuji s produkty k nastavení klienta, k otevření tématu, k pokračovací léčbě a harmonizaci organismu. Ne všechno je na první pohled jasné.

Ráda bych se podělila se čtenáři, co všechno se za nemocemi může skrývat, jak je každý živý tvor jedinečný se svojí rodinnou historií i současným životem. Věřím, že to bude zajímavé čtení.

Zpět na seznam článků