Moudré tělo a jeho zprávy 2

V prvním díle seriálu jsme si velmi obecně pověděli o využití konstelační práce ke hledání skutečných příčin zdravotních potíží. Jak jsem již předeslala, pracuji s tzv. orgánovými konstelacemi. To znamená, že jsou do rolí orgánů vybrány osoby. Příklad této práce jste mohli vidět na jarním pražském semináři Univerzity Energy.

 

CO ORGÁNY NAPOVÍ?

Klient, který přichází a chce se podívat na své tělo, zda je zdravé, či zda něco nepotřebuje, si vybere zástupce za jednotlivé orgány. Postavíme do konstelace všechny důležité orgány, mozek, srdce, játra, ledviny atd. Záleží na tom, co potřebujeme vidět. Orgány se mohou projevovat na čistě fyzické úrovni, tedy cítí se a “pracují” jako naše skutečné orgány. Např. žaludek se po jídle cítí těžký, mozek unavený, játra začínají pracovat, tedy být aktivní apod. Zde potom můžeme prakticky vidět, jak nám tělo funguje. Lze odečítat i celkovou energetickou vybavenost člověka, zda je hodně unavený, nebo naopak nabitý energií.

 

V jiných případech se orgány projevují spíše na emocionální úrovni, což znamená, že ukazují, jak se cítí psychicky. Např. žlučník může být naštvaný, ukřivděný. Potom ukazuje klientovi, kam by se měl zaměřit. Co se jeho žlučníku (ve skutečnosti jemu samotnému) nelíbí, co by mělo být vyřčeno, rozpuštěno. Ke komu z blízkých tato zpráva směřuje. Ve čtení těchto projevů nám velmi dobře pomáhají principy TČM, které známe prostřednictvím Energy. Každý orgán si určité emoce nese, ovlivňuje a řídí. Například ledviny jsou oslabovány strachem a v konstelacích se velmi často projeví právě cestou přes ledviny, že tady ten strach je, tudíž je nutno si jej přiznat a zaměřit se na jeho zpracování.

 

MÍSTO V RODINĚ

Bert Hellinger, zakladatel celé metody konstelační práce říká, že každá nemoc je spojená s někým z našeho rodinného systému. Ať už nevyřešeným vztahem s ním, nebo opomenutím jeho významu. Například, když byl ze systému (rodiny) vyloučen. A klient je velmi často nevědomky zapleten s tímto členem rodiny, aby cestou svojí nemoci na něj upozornil, sjednal mu například jeho místo či úctu. Eventuelně aby sjednal místo v systému sám sobě. Věci, které v konstelacích vídáme, nejsou vždy úplně jednoduché a snadno čitelné. Často sahají hluboko do historie rodiny, rodu. Ne každému je příjemné nořit se do minulosti, ale často jinudy cesta nevede.

 

LEDVINY, ENERGIE A RENOL

A protože nastává doba blížící se zimy, kdy se začínáme zajímat o ledviny, tak něco tematického pro dnešek na závěr. Ledviny se ve zdravotních konstelacích velmi často promění v naše rodiče. Je to do určité míry logické. Do ledvin totiž dostáváme základní osnovnou energii od svých rodičů.

Prakticky jejich sílu. Každý jinou, předem určenou. A tato se postupně během života vyčerpává. Naštěstí máme možnost ovlivnit, jak rychle se to děje. Nejlépe ji ušetříme přijetím našich předků, takových, jací jsou a byli. Tím neztrácíme čas ani sílu. Šetřit naši osnovnou energii nám dobře pomáhají také produkty Energy. Renol je nejlepším ochráncem ledvin. Podpořte je, i když nemáte zrovna potíže, aspoň minimální dávkou několika kapek denně. Renol zahřeje, vyčistí, vyživí…

Zpět na seznam článků