Moudré tělo a jeho zprávy 9

Kde je krása ženy?

 

Již nějaký čas uvažuji, že udělám seminář pouze pro ženy. Témata, která  přicházejí i v ordinaci v symptomech žen jsou žhavá . A to nepracuji na gynekologii. Neurologie je obor „neutrální“ ale přesto nelze přehlédnout, co ženy trápí No a jako k lékařce – ženě, samozřejmě chodí více žen Obecně na tyto sebepoznávací semináře chodí více žen. Již nechtějí stát na místě, potřebují nahlížet na svůj život, potřebují více sdílet s ostatními a co nejvíce, sdílet s ostatními ženami. To je to, co v naší době chybí. Sdílet nejen vaření a módu, ale svůj vniřní svět. O tom je žena.

 

Takže přicházím na další seminář a ejhe, v sále sedí samé ženy. Výborně, myšlenka se již realizuje. Začínám povídat obecné věci k seznámení s metodou konstelací a postupně již vidím na některých účastnicích, že se uvnitř nich něco děje, že saháme do témat, kde je něco citlivého.
Hlásí se paní Yveta s tématem ryze ženským. Menstruace. V celé  liniii žen je velmi silné a bolestivé menstruační krvácení. Vybíráme zástupkyni za klientku, její matku, babičku, prababičku a nakonec za předkyni žen tohoto rodu / kam to až sahá?/. Zástupkyně klientky se začíná kroutit bolestmi. A kroutí se hodně, až se jí kroutí celé tělo, postupně mi připomíná obrazy žebraček  s křivící někdy ze středověku. Její matka stojí jako přimrazená, zcela bez emocí ji sleduje, kamenný obličej. Babička se nemá o nic lépe, stejně jako ostatní ženy. Jen ji tiše sledují. Prapraprapředkyně se dívá s údivem, nechápe, co se tady děje, snad z toho má i trošku legraci. Klientka, sedící na židli propadá hlubokému žalu, pláče, slzy se jí koulí. Když se ptám proč, říká, že vlastně ani neví, ale žal a bolest jsou příliš silné, aby se jim ubránila. A atmosféra se zahušťuje, nikdo neví, kam to povede.

Napadá mne, ale proč? Proč vlastně? Stavím z publika osobu, která to všechmo vymyslela. Je to trochu podivné, sama si říkám, co to znamená, ale vnuknutí je silné, takže ho realizuji, Okamžitě se situace začíná měnit. Zástupkyně klientky se začíná narovnávat, rovná i pokřivená záda. Aha, tak tady to bude něco o sebeúctě, je to jasné. Najednou říká:“holky, podejme mi ty nové lodičky, co jsem si dnes koupila!“. Kamarádky vytahují boty, aha , tak tady to bude o ženském narovnání. Zástupkyně se z žebračky začíná  přeměnovat v lidskou bytost, přes lodičky v hrdou ženu. Nakonec zjišťuje, že lodičky vlastně nepotřebuje. O tech to není, jsou jen prostředkem. Blíží se k osobě, která to takzvaně vymyslela. Blíží se velmi hrozivě, vypadá, že ji rostou drápy , blíží se jako šelma. Začínám mít obavy, zda nedojde k násilí, ale zástupkyně je osoba v konstelacích zkušená, takže není třeba se obávat. Když napětí vyvrcholí, něco se láme, žena stojí hrdě se vztyčenou hlavou a říká: „ale my jsme krásné, my jsem žádoucí, my jsme mladé, my jsme láska !!!!“ Už v tom není vztek a zloba, už je v tom poznání, že tak to je.

Kam jsme se to  dostaly? Kdy musely ženy obhajovat, že to, že být ženou je nádherný dar, který je třeba hýčkat? A ne po něm šlapat, potlačovat, uzurpovat? Znáte dějiny? Nahlédněte do souvislostí. Je doba, kdy toto uvědomění je třeba vytáhnout na povrch. Ale musí vzejít od žen. Ony samy, bez ohledu na názor okolí, musí v sobě objevit svůj ženský dar. Bez ohledu na historii, na své utlačované a ponižované předkyně, objevit svoji vlastní sílu. Ta ale není v pěstích a vzteku, ta je v srdci. Všechny přítomné ženy jsou velmi dojaty. Klientka vynesla na světlo téma, které se týká všech žen. Přes menstruaci, nedílnou součást ženy, v naší době potlačované. Menstruuješ? No, lépe by bylo, kdybys „ty krámy“ neměla.....víte, o čem je řeč? Ženy samy musí najít zpět svoji přirozenost, to, že menstruace je jejich mystérium, ne něco na obtíž. Že díky ní jsou takové, jaké jsou, proměnlivé, ohebné, plující a hlavně, nositelky života.....Až to ženy objeví samy v sobě, okolí to pochopí zcela přirozeně. Mějte krásné léto s tancem a květinami ve vlasech.

Zpět na seznam článků