Zdravotní konstelace

Během posledních let se u nás stále více lidí zajímá o rozličné semináře, sebevzdělávací kurzy a výcviky, které umožňují nahlížení na různé oblasti života, ve kterých nemáme jasno. Chceme se dozvědět něco více o sobě samotných, o situacích, ve kterých se, třeba i opakovaně, nacházíme, o možnostech dalšího růstu a vzdělávání. Více »

TAKÉ VÁS BOLÍ ZÁDA?
Bolesti zad představují v dnešní době jedno z nejčastějších onemocnění, na která se sice neumírá, ale největší měrou se podílí na počtu pracovních neschopností, jež lékaři pacientům vystavují. A to zdaleka ne všichni lidé, které záda bolí, jdou vůbec k lékaři a přeruší dobrovolně svoji práci. Záleží na POSTOJI toho kterého jedince ke své nemoci, okolí, práci, rodině... v neposlední řadě k sobě samému. Ale o tom později... Více »

POŠKOZENÍ NERVOVÉHO SYSTÉMU JAKO PŘÍZNAK CUKROVKY
Neuropatie obecně jsou onemocnění celého systému periferních (koncových) nervů, což zahrnuje stránku hybnosti, cítivosti, polohocitu a nervového zásobení vnitřních orgánů. Více »

Pacienti s dětskou obrnou se vracejí do ordinací
Ve dnech 8.-9. června se v Lázních Velké Losiny na severu Moravy v podhůří Jeseníků konala již podruhé odborná konference na téma postpoliomyelitický syndrom. Více »

CÉVNÍ MOZKOVÁ PŘÍHODA - CO OBNÁŠÍ A JAK JI LÉČÍ VE VELKÝCH LOSINÁCH
Lázně Velké Losiny jsou jedny z mála lázní, kde se léčí následky cévních mozkových příhod, onemocnění v dnešní uspěchané době poměrně častého. Podívejme se na to, co všechno taková "mrtvice" obnáší, jak ji pořídit, jak zmírnit její následky a jak se jí i vyvarovat. Více »

anergyEnergy pomáhá pacientům s dědičnými neuropatiemi
Ve dnech 5.-7. října 2007 se v Lázních Klimkovice konala celostátní konference Společnosti C-M-T, kde byla přednesena prezentace o možnosti alternativních postupů a využití tradiční čínské medicíny u pacientů s dědičnými neuropatiemi. Více »

Energy pomáhá také v léčbě pacientů v lázních Velké Losiny
Od jara roku 2006 jsme začali v našich lázních poskytovat klientům i další služby, konkrétně také seznámení s bylinnými přípravky Energy a možnostmi jejich využití. Více »

Cévní mozková příhoda
Velmi časté a těžké onemocnění cévního systému s následným postižením centrálního nervového systému. Nejčastější onemocnění mozku vůbec, často smrtelné či invalidizující a významně zkracující život člověka. Více »

artrinVAŠE ZKUŠENOSTI S NAŠIMI PRODUKTY: ARTRIN OPĚT NEZKLAMAL
Potkala mě zkušenost neobvyklá, ale každopádně zajímavá. V tomto případě jsem poněkud porušila poučení, že známé a rodinné příslušníky raději neléčíme, a trošku jsem zaexperimentovala na vlastní neteři. Vrátila se po několikaměsíčním pobytu v Anglii a přivezla si nepříjemné kožní afekce - furunkly. Jedná se o velmi obtěžující, nevzhledné, někdy bolestivé hnisavé kožní onemocnění, v mnoha případech i nebezpečné. Neteř měla jeden "bolák" na šíji a jeden mezi lopatkami. Více »